Rodzaje foremek do ciast

wykrojnik

W sklepach nie brakuje różnych foremek, które są nie lada pomocą, jeżeli chodzi o wykonywanie różnych ciast i ciasteczek. Chyba każdy w swoim domu ma wykrojniki do ciastek i blachy różnego rodzaju, które to wykorzystuje od czasu do czasu. Po to, aby przyrządzić słodki deser dla siebie oraz dla bliskich sobie osób.

Jakie akcesoria do ciastek?

wykrawacze do ciastek

Może nie każdy się nad tym zastanawia, ale akcesoria do wykonywania ciastek i innych łakoci można podzielić na:

  • wykrawacze do ciastek i pierników – wykonywane są na ogół ze stali nierdzewnej lub z plastiku. To właśnie dzięki nim można wykonać słodkości w różnych kształtach. Dzięki swoim specjalnym końcówkom, bez problemu można wyciąć z nich dowolne kształty.
  • foremki do pieczenia ciastek i pierniczków – wykonuje się je z materiałów podobnych do poprzednich. Dostępne są również z silikonu. Wyróżniają się tym, że posiadają spód. To właśnie do nich bezpośrednio wykłada się ciasto, które razem z foremką ląduje na określony czas w piekarniku.
  • foremki do odciskania kształtów – wykonane są z drewna, plastiku lub silikonu. Jak sama nazwa wskazuje, służą do odciskania kształtów w cieście. Najczęściej występują w formie stempli do ciastek.

Smakowite wypieki w kuchni

Chyba nikt nie zdawał sobie sprawy do tej pory z tego, że tyle można tego mieć. Wszystkie te akcesoria na ogół kładło się do jednego „wora”, korzystając z nich w dowolnym momencie. To fakt, zawsze należy w kuchni mieć jeden wykrojnik (a najlepiej to kilka), aby móc wykonać smakowite wypieki w kuchni.

Zobacz również: