Rodzaje blaszek do pieczenia

Blaszka do pieczenia jest niezbędna w każdej kuchni. Korzystają z niej profesjonaliści, jak i osoby początkujące. W tym przypadku na rynku znajdziemy sporo form, które spełnią nasze oczekiwania. Na jaki rodzaj blachy postawić? O czym pamiętać podczas doboru? Gdzie dokonać zakupu blaszki do pieczenia?

Blacha do pieczenia – stalowa i ocynkowana

Na początku warto poznać blachy stalowe oraz ocynkowane, które są niezwykle popularne. Stalowa blacha jest nowoczesna i solidna, dając nam komfort każdego dnia. Jej cechą jest dobre przewodzenie ciepła i oszczędność energii.

Zazwyczaj blaszka jest pokryta powłoką nieprzywieralną i ma lekkie nierówności, jakie wpływają na doskonały przepływ powietrza, Jeśli chodzi o ocynkowaną blachę, jest ona tania ma różne kształty, Z jednej strony jest wygodna i lekka, a z drugiej dosyć podatna na wgniecenia. 

Blaszka do pieczenia – silikonowa i ceramiczna

Kolejna propozycja to blacha silikonowa, jaka cieszy się coraz większym uznaniem na rynku. Ma praktyczne zastosowanie i cechuje się uniwersalnością. Silikonowa foremka sprawdzi się do nietypowych kształtów ciasteczek i ciast. Materiał łatwo wyczyścimy i łatwo przechowamy w szafce.

Ceramiczna blacha z kolei jest solidna i dosyć ciężka. Ciasto w tym wypadku wymaga dłuższego nagrzewania, co wynika z dekoracyjnego wyglądu i trwałością materiału ceramicznego. 

Do wyboru mamy jeszcze szklane formy, jakie ciekawie się prezentują i dają nam wygodę. Zakupu z łatwością dokonamy w internetowym sklepie z szerokim asortymentem. 

Blacha do pieczenia dostępna na stronie Polmarkus.

Zobacz również: