Jak wybrać shaker do drinków?

Shaker to narzędzie używane przez każdego profesjonalnego, jak i amatorskiego barmana. Akcesoria stosowane w barze różnią się jednak od tych znajdujących zastosowanie podczas domowych imprez. W związku z tym poszczególne modele różnią się pod względem kształtu, pojemności, jak i funkcjonalności, odpowiadając na zróżnicowane potrzeby użytkowników.

Shaker do drinków – idealny pomysł na prezent 

Przyrząd, którym jest shaker do drinków https://nettrading.pl/shakery to świetny dodatek do każdej imprezy. Z jego pomocą można przygotować wyśmienite drinki, a także dobrze się bawić. Nic w tym zatem dziwnego, że wybierany jest również jako prezent z okazji parapetówki czy urodzin. To stosunkowo tanie narzędzie, które sprawdzi się w kuchni każdego amatora alkoholowych napojów.

Shakery do drinków – rodzaje

W ofercie większości producentów dostępne są dwa rodzaje shakerów: dwuczęściowy oraz trzyczęściowy. Pierwszy produkowany jest zwykle ze stali nierdzewnej (jedna część) i z grubego szkła (druga część, czyli tzw. szklanica shakera),. Dostępne są również modele dwuczęściowe wykonane tylko ze stali. Uzupełnieniem przyrządu jest sitko barmańskie, które zatrzymuje większe elementy, w tym również lód.

Sitko zwiększa komfort przygotowywania drinków, szczególnie w przypadku amatorów. Produkt trzyczęściowy wyposażony jest oryginalnie w sitko, dlatego jego dodatkowy zakup jest zbędny. Tego rodzaju shaker do drinków składa się – jak sama nazwa wskazuje- z trzech części, w tym takich jak: główna część shakera, przykrywka z sitkiem oraz korek, który służy do zakrywania sitka podczas mieszania drinków.

Shakery trzyczęściowe produkowane są z różnego rodzaju materiałów, w tym głównie z grubszego plastiku, stali nierdzewnej oraz nietłukącego szkła. Wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami.

Zobacz również: