5 pytań, które należy sobie zadać szukając łopatki do ciasta

ciasto z posypką

Chociaż łopatki do ciast nie są koniecznością podczas pieczenia, znacznie ułatwiają pracę. Są idealne do podnoszenia ciast z patelni, dzięki czemu można uzyskać czyste cięcie bez rozbijania ich. Poza tym, łopatki do ciast są również doskonałe do lukrowania ciast i zgarniania każdej ostatniej porcji ciasta z miski do mieszania. Odpowiednia łopatka zapewni Ci większą kontrolę nad wypiekami, co oznacza mniejszy bałagan i smaczniejsze rezultaty. Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów łopatek do ciast. Którą więc powinieneś kupić? Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, oto pięć pytań, które warto zadać sobie przed zakupem łopatki do ciasta.

Do czego będziesz używać swojej łopatki do ciasta ?

Czy będziesz jej używać do lukrowania, pieczenia, czy do obu? Możesz również pomyśleć o tym, jak często będziesz jej używać i w jakim charakterze. Są to wszystkie czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, jakiego typu łopatki potrzebujesz. Jeśli będziesz lukrować wiele wypieków (ciast, pączków itp.), możesz rozważyć zakup łopatki do lukru. Są one zaprojektowane tak, aby rozprowadzanie lukru było bardzo szybkie i łatwe. Jeśli planujesz dużo piec, możesz rozważyć dłuższą, twardszą łopatkę, która pozwoli Ci wyskrobać każdy kawałek ciasta z miski. Jeśli zamierzasz używać łopatki tylko od czasu do czasu, możesz chcieć kupić tańszy model. Jeśli jednak planujesz używać jej regularnie, może lepiej zainwestować w łopatkę wyższej jakości.

Ile jesteś skłonny wydać?

Ile jesteś skłonny wydać na nową łopatkę? Cena łopatki może się znacznie różnić w zależności od rodzaju, który chcesz. Jeśli chcesz mieć wysokiej jakości łopatkę, możesz rozważyć zakup modelu wykonanego z silikonu. Są one nieco droższe niż inne rodzaje łopatek, ale są elastyczne i będą trwać przez długi czas. Jeśli chcesz mniej kosztowną opcję, możesz kupić metalową lub plastikową łopatkę. Oba te są dość niedrogie i będą dobrze działać dla większości aplikacji do pieczenia.

Z jakiego materiału powinny być wykonane łopatki do ciasta?

Jeśli pieczesz, będziesz chciał wybrać łopatkę wykonaną z materiału, który nie porysuje nieprzywierających patelni. To może wykluczyć metalowe i drewniane łopatki, które nie są bezpieczne do użycia na nieprzywierających patelniach. Powinieneś również unikać łopatek silikonowych, ponieważ będą się one topić w wysokich temperaturach (a tego właśnie nie chcesz dla swoich wypieków!). W przypadku lukru nie ma znaczenia, jakiego rodzaju łopatki używasz. Możesz wybrać prawie każdy materiał, pod warunkiem, że nie jest to silikon.

łopatki do ciasta

Duży wybór łopatek do ciasta znajdziesz w sklepie Polmarkus. Kliknij i sprawdź!

Jak długa powinna być rączka?

Długość uchwytu na Twojej łopatce określi, jak wysoko możesz podnieść swoje wypieki z patelni. Jeśli pieczesz duże ciasto lub lubisz głębokie warstwy, możesz chcieć mieć dłuższą rączkę. Jeśli pieczesz tylko mniejsze ciasta i babeczki, krótszy uchwyt może być wystarczający. Jeśli głównie lukrujesz swoje wypieki, prawdopodobnie nie będziesz potrzebować bardzo długiego uchwytu. Jeśli jednak często pieczesz, możesz chcieć wybrać łopatkę z dłuższym uchwytem.

Czy powinna być elastyczna czy sztywna?

Jeśli pieczesz, możesz chcieć rozważyć elastyczną łopatkę. Są one świetne do mieszania ciasta, skrobania miski i lukrowania. Szpatułki ze stali nierdzewnej również dobrze sprawdzają się podczas pieczenia i mogą wytrzymać nieco dłużej niż łopatki silikonowe. Jeśli głównie lukrujesz, możesz wybrać sztywną łopatkę. Są one doskonałe do zeskrobywania każdej ostatniej odrobiny lukru z miski.

Do czego będziesz stosować łopatkę do ciasta?

Kupując łopatkę do ciasta, będziesz chciał również rozważyć zastosowanie. To pomoże Ci określić, jaki typ łopatki potrzebujesz. Jeśli będziesz piec ciasta i babeczki, możesz użyć prawie każdego rodzaju łopatki. Jeśli jednak planujesz piec ciasteczka, będziesz chciał wybrać dłuższą, twardszą łopatkę. W przypadku lukru możesz użyć każdego rodzaju łopatki, o ile nie jest ona silikonowa. Jeśli używasz łopatki zarówno do pieczenia, jak i do lukrowania, najlepiej będzie kupić dwa różne rodzaje łopatek. Pomoże to zapobiec zanieczyszczeniu wypieków lukrem i odwrotnie. Z odpowiedzią na te pięć pytań, zakup łopatki do ciast będzie znacznie łatwiejszy. Możesz wybrać typ łopatki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i wiedzieć, że wybierasz wysokiej jakości, trwałe narzędzie, które sprawi, że pieczenie będzie znacznie łatwiejsze i mniej niechlujne. Nie ma powodu, aby obyć się bez łopatki do ciast, jeśli często pieczesz.

Zobacz również: