Nowoczesne czy klasyczne kieliszki do wina?

Dopasowanie odpowiednich kieliszków do wybranego trunku nie jest prostym zadaniem, dlatego też tym bardziej warto zaznajomić się z podstawowymi technikami doboru szkła. Oryginalne kieliszki mogą okazać się idealnym dopełnieniem domowej zestawy.

Jak czyścić kieliszki do wina?

Podczas serwowania gościom wina zadbać należy o to, aby kieliszki były czyste, wypolerowane i idealnie przejrzyste. Niedopuszczalne są nie tylko smugi i zacieki, ale również wyczuwalne zapachy użytych detergentów. Delikatne kieliszki do wina (więcej) najlepiej czyścić ręcznie za pomocą ciepłej wody przy użyciu niewielkiej ilości bezzapachowych detergentów. Większość kieliszków do wina bez problemu można myć w zmywarkach. Ważne jest to, aby ustawić je w odpowiednim miejscu, dzięki czemu nie ma ryzyka przypadkowego porysowania. Tylko czyste i idealnie lśniące kieliszki umożliwią dokładne ocenienie czystej barwy wina.

Nowoczesne kieliszki dla wymagających

Producenci kieliszków do wina chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują nowe zestawy kieliszków do wina. W obecnym sezonie największym zainteresowaniem cieszą się kryształowe kieliszki do wina. Ręczne zdobione kieliszki mogą okazać się także doskonałym pomysłem na udany prezent dla bliskiej osoby. Finezyjne rzeźbione kryształowe kielichy do wina mogą okazać się najlepszą dekoracją stołu. Godne uwagi są także kolorowe kieliszki do wina, które są zdecydowanie najlepszą oprawą konsumpcji trunku.

Klasyczne kieliszki do wina

Dla większości osób zdecydowanie najbezpieczniejszym wyborem będą klasyczne kieliszki do wina. Gładkie i eleganckie kieliszki docenione zostaną tylko wtedy, gdy będą w idealnym stanie. Jeżeli na kieliszku pojawi się rysa i ubytek w szkle, to nie można podawać w nim wina. Tradycyjna zastawa stołowa spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy będzie kompletna. Napoje alkoholowe należy serwować w kieliszkach, które są zaprojektowane do poszczególnych gatunków win. W barku warto mieć nie tylko kieliszki szklane, ale również kieliszki kryształowe. W modzie są proste i gładkie naczynia, które pozbawione są dodatkowych zdobień. Sporym atutem prostych kieliszków jest to, że są one łatwe w utrzymaniu czystości. Jeżeli chodzi o samo szkło to powinno ono nie tylko ładnie wyglądać, ale co najważniejsze musi być lekkie i trwałe. Oryginalne kieliszki od renomowanych producentów produkowane są z utwardzonego i mineralnego szkła, które w swojej klasie nie ma sobie równych. Wysokiej jakości kieliszki do wina można kupić już od 80 zł.

Zobacz również: