Niezapomniany podwieczorek – patery na ciasta i owoce

Organizujesz uroczystość w swoim domu? Chciałabyś przyjąć swoich gości w wyjątkowy sposób? Szukasz inspiracji, jak przygotować stół, by wyglądał niepowtarzalnie? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury poniższego tekstu! Z pewnością znajdziesz w nim coś dla siebie! 

Estetyka 

Nie jest żadną nowością, że aby wydobyć z dania najlepsze aromaty i sprawić, by wstrząsnęło kubkami smakowymi wszystkich zgromadzonych nie wystarczy talent kulinarny. Większość z nas zalicza się do grona wzrokowców i by wywrzeć na nas prawdziwe wrażenie należy zadbać również o opakowanie. W tym przypadku o sposób podania. Nawet potrawa z restauracji z gwiazdką Michelin rzucona na talerz bez należytej oprawy, utraci swoje właściwości. 

Patery na ciasto i owoce

Przygotowujesz słodki podwieczorek dla znajomych lub członków rodziny i chcesz, by ta mała herbatka utkwiła w ich pamięci na długo? Rzeczą, która z pewnością Ci się przyda i w którą powinnaś się zaopatrzyć są patery na ciasto. Sprawi ona, że podane przez Ciebie wypieki, tarty oraz torty będą zapierały dech w piersiach. Podane na podwyższeniu, udekorowane listkami, owocami i ornamentami z czekolady sprawią, że wszystkim gościom pocieknie na ich widok ślinka. Zaserwowane w ten sposób słodkości sprawią, że przepyszne ciasta staną się jeszcze lepsze. 

Dobrym pomysłem jest także położenie na stół wielu owoców. Podczas słodkiego podwieczorku stanowią one orzeźwienie dla gości i dodają świeżości. Do tego celu idealnie nadadzą się patery na owoce, które również w przepiękny sposób wyeksponują te pełne witamin dary natury. Tak samo jak w przypadku ciast, nawet zwykłe mandarynki i melon odpowiednio ułożone na paterze staną się niezwykle kuszące.

Zobacz również: