Kufle do piwa, filiżanki i szklana zastawa stołowa, czyli funkcjonalne ozdoby domu

Ozdoby ze szkła prezentują się niezwykle elegancko – chyba nie sposób się z tym nie zgodzić. W ofertach sklepów z wyposażeniem wnętrz można znaleźć mnóstwo ślicznych, szklanych bibelotów, które uprzyjemnią wnętrze każdego pomieszczenia. Jednak na rynku dostępnych jest dużo szklanych przedmiotów codziennego użytku, które łączą w sobie zarówno nienaganną prezencję, jak również funkcjonalność.

Ozdobne kufle do piwa nad barkiem

Czyż kolekcja kufli do piwa tłoczonych z grubego szkła dobrej jakości nie będzie stanowić wspaniałej ozdoby barku czy regału? Ależ oczywiście! W sklepach z asortymentem tego typu można znaleźć całe zestawy kufli, z których nie tylko można napić się zimnego trunku w gorące popołudnie; ich wyszukane kształty i struktury przyciągają wzrok, kuszą oryginalnością. Kufle do piwa z gastropuls.pl mogą przydać się także podczas weekendowego grilla ze znajomymi, podczas majówki czy długiego urlopu.

Ręcznie malowane filiżanki

Wykonane z delikatnego szkła filiżanki kawowe, ozdobione motywami roślinnymi również mogą być bardzo eleganckim dodatkiem do każdego wnętrza. Doskonale wpiszą się w wystrój galmour, jak również retro czy vintage. Ustawione w równych rzędach na komodzie czy półce ściennej będą zachwycać każdego gościa. W sprzedaży dostępne są zestawy filiżanek (z reguły sześciu, aczkolwiek zdarzają się komplety nawet na dwanaście osób) wraz z talerzykami oraz imbrykiem. Wszystko razem z pewnością będzie przepiękną ozdobą.

Zastawa stołowa ze szkła

W skład szklanej zastawy stołowej wchodzą:

  • talerze głębokie,
  • talerze płytkie,
  • talerzyki deserowe.

Podobnie jak filiżanki, zastawa stołowa również może być ręcznie malowana. Należy jednak pamiętać, iż takich produktów nie można myć w zmywarce (naniesione malunki wyblakną, a z czasem zejdą całkowicie, przez co zastawa niewątpliwie straci na uroku).

Kubki na kawę i herbatę

Kubki i szklanki to chyba nieodłączny element każdej kuchni. Dlaczegóż by więc nie zainwestować w takie, które nie tylko umożliwią wypicie ciepłej kawy o poranku, ale również przyozdobią nieco kuchnię? Niedzielni goście z pewnością docenią, że herbata czy inny napój został podany nad wyraz elegancko, w ozdobnych naczyniach.

W dzisiejszych czasach na rynku można znaleźć niemal wszystko – także gadżety łączące ze sobą estetykę i funkcjonalność, jak na przykład eleganckie kufle do picia piwa czy ręcznie zdobiona zastawa stołowa. Dlatego warto szukać w pierwszej kolejności takich produktów, które łączą w sobie te dwie najbardziej pożądane jednocześnie.

Zobacz również: