Regał gastronomiczny – jaki wybrać?

regal-magazynowypolki-gretingowe-1000x400x1800-spawany

Profesjonalne kuchnie restauracyjne mają nieco inne wyposażenie niż kuchnie domowe. Przede wszystkim różnią się rodzajem sprzętu, ponieważ w profesjonalnej kuchni lodówki czy zmywarki są po prostu dużo większe gabarytowo. Dodatkowo są często wykonane z innych materiałów.

Jaki regał gastronomiczny będzie najlepszy?

Regał gastronomiczny powinien być przede wszystkim zrobiony ze stali nierdzewnej – jak większość kuchennych mebli. Regały gastronomiczne zrobione ze stali nierdzewnej są odporne na korozję, dzięki temu można z nich korzystać przez wiele lat. Warto podkreślić, że blaty wyprodukowane z takiej stali nie powinny się nagrzewać nawet wtedy, gdy położy się na nie gorące naczynia – jest to istotna kwestia, zwłaszcza wtedy, gdy trzeba stale operować gorącymi garnkami. Blat powinien cechować się wytrzymałością, bowiem jego zadaniem jest uniesienie większych ciężarów. Kolejną z zalet jest prostota, bowiem usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z jego powierzchni powinno być dość prostym zadaniem.

Wykorzystanie regałów gastronomicznych

Regał gastronomiczny (zobacz ten) najlepiej sprawdzi się jako miejsce do odkładania potraw. Jeżeli prowadzona jest stołówka bądź bar, w którym klient obsługuje się sam, to taki regał będzie służył jako miejsce, w którym odkłada się brudne talerze. Dodatkową zaletą takiego regału jest to, że nie jest przymocowany na stałe, tylko na kółkach, co będzie ułatwiało przestawianie go z miejsca na miejsce. Z łatwością będzie można transportować regał z sali do kuchni i na odwrót. Warto dodać, że inwestycja w regały gastronomiczne znacząco polepszy organizację pracy w każdej restauracji, barze czy stołówce. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, bez którego ciężko sobie wyobrazić prawidłowe działaniu lokalu gastronomicznego. Regały gastronomiczne powinny znajdować się w każdej restauracji.

Zobacz również: