Maselniczka ceramiczna – czy warto ją kupić?

maselniczka z porcelany

Każda kuchnia oprócz dużych i drogich sprzętów musi być wyposażona również w te nieco mniejsze, które będą znacznie ułatwiały i uprzyjemniały codzienne korzystanie z niej. Jednym z takich właśnie przyjemnych dodatków do kuchni jest maselniczka.

Maselniczka ceramika — co warto o niej wiedzieć?

Maselnica-Rococo-Zlota-Linia-Cmielow

Jeśli chciałoby się wskazać model maselniczki, który cieszy się największą popularnością, to bez wątpienia byłaby to wersja ceramiczna. Z jakiego powodu jest ona tak chętnie wybierana?
Pomimo tego, że maselniczki ceramiczne zaliczane są do tych droższych modeli na rynku, tak czy inaczej są one często kupowane ze względu na swój piękny wygląd, lecz również z tego powodu, że są one bardzo mocne i trwałe. Trzeba się naprawdę postarać, aby taką maselniczkę zniszczyć. Co więcej, bardzo łatwo się je czyści, a także są one odporne na wchłanianie smaków i zapachów, które przenosiłyby się następnie na masło. Z tego też powodu maselniczkę wraz z masłem można spokojnie przechowywać np. w lodówce bez ryzyka, że przejdzie ona zapachami innych potraw.

Jakie są inne modele maselniczek?

Oczywiście ceramiczne maselniczki to nie jedyna wersja, którą można dostać na rynku. Oprócz niej występują także modele szklane, które zrobione są ze szkła hartowanego. Prezentują się bardzo ciekawie, lecz niestety są dość delikatne.
Innego typu ciekawą propozycją mogą być maselniczki ze stali nierdzewnej, które są niezwykle wytrzymałe i mocne. Nie każdemu jednak przypadnie do gustu ich nieco zimna stylistyka. Wiele osób woli jednak coś bardziej domowego i ciepłego, a nie sterylny metalowy przedmiot. Sprawia to, że mimo wszystko ceramiczne modele cieszą się większym uznaniem.

Zobacz również: