Dobroczynne właściwości orzechów nerkowca

Nerkowce to owoce, które posiadają wiele cennych wartości odżywczych oraz właściwości zdrowotnych. Warto zatem od czasu do czasu po nie sięgnąć, aby zapewnić sobie dobre zdrowie.

Skąd wywodzą się orzechy nerkowca?

Nerkowce to bardzo popularne owoce, które pozyskuje się z gatunku drzewa należącego do rodziny nanerczowatych. Drzewo to jest bardzo bliskim krewnym egzotycznego owocu jakim jest mango, które również jest zaliczane do rodziny nanerczowatych.

Nerkowce to owoce pochodzące przede wszystkim z tropikalnych terenów Ameryki Południowej, a przede wszystkim z Brazylii. Ponadto są one uprawiane w Indiach, Wietnamie i Afryce Środkowej.
Swym kształtem przypominają one nerkę i stad też pochodzi ich nazwa.

Warto wiedzieć o tym, że odmiana pochodząca ze słonecznej Brazylii jest znacznie większa i charakteryzuje się bardzo słodkim smakiem. Z kolei nerkowce pochodzące z Indii są nieco mniejsze, ale za to bardziej chrupkie i niej słodkie.

Dobroczynne działanie orzechów nerkowca

Nerkowce są powszechnie cenione nie tylko w kuchni, lecz także w medycynie. Doskonale potrafią one bowiem chronić przed rozwojem cukrzycy typu 2. Wyciąg z orzechów nerkowca doskonale stymuluje proces wchłaniania glukozy przez komórki mięśni, dzięki czemu poprawia się wrażliwość tkanek na insulinę. Ponadto spożywanie w ciągu każdego dnia garści orzechów nerkowca pomaga skutecznie walczyć z nadmiernymi kilogramami.

Nerkowce to owoce po które warto sięgać, aby na długo cieszyć się dobrym zdrowiem oraz pięknym wyglądem.

Zobacz również: