Mielony imbir – do czego użyć?

Imbir uważany jest za cenną i smaczną przyprawę. W formie proszku doskonale zastąpi świeży korzeń i urozmaici smak naszych potraw. Pytanie, których? Zobaczmy, co warto doprawiać imbirem.

Zastosowanie imbiru w kuchni wymaga jego obrania, a następnie starcia korzenia na tarce. Są specjalne niewielkie tarki do imbiru, wykonane z bambusa, który w przeciwieństwie do zwykłych, aluminiowych narzędzi, nie wpłyną na smak i właściwości tej cennej, orientalnej przyprawy.

Jeśli nie chcemy tracić czasu na obieranie i tarcie twardego korzenia, imbir mielony to coś dla nas. Zobaczmy, do czego warto go dodawać i poznajmy jego unikalne właściwości.

Z czym smakuje imbir?

– Kurczak po chińsku – imbir nie tylko sprawi, że mało wyrazisty drób nabierze pikantnego smaku, tak kojarzącego się z popularną chińszczyzną. Działa on też antybakteryjnie i przeciw-wirusowo, więc jeśli w trakcie szybkiej obróbki cieplnej kurczaka nie dosmażymy któregoś kawałka, imbir mielony ochroni nas przed zatruciem pokarmowym!

– Pierniki – w mieszankach przyprawowych dominuje słodki smak cynamonu, goździków, miodu, kardamonu itp. Dodanie imbiru w proszku sprawi, że nasze pierniczki nie będą mdłe, a posmakują wszystkim – także dzieciom.

– Kompot, który warto pić nie tylko podczas tradycyjnej Wigilii. Ten napój świetnie sprawdzi się także podczas upałów. Przyprawiony proszkiem imbirowym będzie orzeźwiał i dodawał wigoru, a o to przecież chodzi w gorące, letnie dni.

Zobacz również: