Praktyczny kształt kieliszków do koniaku

Kształt kieliszków do koniaku może wiele zmienić w smaku Twojego trunku. Wielu miłośników trunków przysięga na kieliszek do wina, ale kieliszek do wina ma swoje problemy.

Kieliszek do degustacji czy do podawania koniaku – różnice

Pierwszym i najbardziej oczywistym problemem jest to, że nie jest to kieliszek do degustacji. Kieliszek do wina ma mniejszy otwór, co oznacza, że bukiet Twojego wina będzie pomniejszony. Podobnie jest na przykładzie kieliszków do koniaku https://nettrading.pl/kieliszki-do-koniaku-i-whisky – są one też różne, jeśli chodzi o model i przeznaczenie. Warto zapoznać się z konkretnymi propozycjami.

Przegapisz aromaty i smaki, które pozwoliłby Ci doświadczyć większy kieliszek. Najlepszym kształtem do koniaku jest coupe, który ma szerszy i wyższy kształt. Pozwala to na wydobycie bukietu trunku w sposób, w jaki węższy kieliszek nie jest w stanie tego zrobić.

Koktajlowe kieliszki do koniaku: najpopularniejsze opcje

Margarita – Margarita, jak większość mieszanych napojów, najlepiej smakuje w wysokiej szklance. Szklanka do Margarity ma idealny kształt do tego drinka, ponieważ brzeg szklanki jest wystarczająco szeroki, aby pomieścić klin limonki i sól potrzebną do wykonania drinka.

Szklanka do Margarity ma również szeroki otwór, dzięki czemu można cieszyć się bukietem drinka, nie będąc przytłoczonym jego smakiem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Margaritach, możesz przeczytać ten artykuł.

Martini – Kieliszek do martini jest średniej wielkości szklanką, która ma mały otwór w kształcie miski u góry. Misa jest wystarczająco wąska, aby pomieścić oliwkę, a jednocześnie wystarczająco szeroka, aby pozwolić Ci doświadczyć bukietu Twojego drinka.

The Old Fashioned – Podczas gdy kieliszek do wina ma świetny kształt, lepiej nadaje się do alkoholi takich jak bourbon czy rum. Do tego typu drinków chcesz użyć kieliszka do koniaku.

Kieliszek do koniaku jest wysoki z szerokim otworem w kształcie miski, co czyni go idealnym do picia old-fashionedów.

Zobacz również: