Blachy i formy metalowe – czy warto je kupować?

W ostatnim czasie hitem zakupowym stały się formy silikonowe do ciast i różnorakich wypieków. Tego typu akcesoria mają wiele plusów. Przede wszystkim są wygodne w używaniu, bardzo estetyczne i lekkie. Ponadto łatwo je umyć i przechowywać. Formy silikonowe szturmem przejmują cukiernie – z roku na rok na popularności tracą więc tradycyjne metalowe.

forma-metalowa-do-pieczenia
Forma metalowa do pieczenia
forma-prostokatna-do-pieczenia
Forma prostokątna

Czy to dobre zjawisko? Trudno powiedzieć. Tradycyjne blachy do pieczenia są pełne uroku. Ponadto nie można odmówić im podstawowej zalety, jaką jest niebywała trwałość. Nasze mamy do dzisiaj posiadają foremki, które dostały od swoich babć. Warto zauważyć, że niepowtarzalny smak ciasta można uzyskać jedynie w tradycyjnych blaszkach. Silikonowe odpowiedniki odkształcają się – prawdziwie okrągły kształt babeczek można uzyskać jedynie w metalowych foremkach. Blacha do pieczenia odpowiednio się rozgrzewa, nadając skórce niepowtarzalny kolor i charakterystyczną chrupkość.

Oczywiście, wybór należy do ciebie. Weź pod uwagę swoje preferencje, miejsce na półce oraz częstotliwość pieczenia. Pamiętaj, że koszt metalowych foremek jest dużo niższy niż ich silikonowych odpowiedników.

Zobacz również: