Jaki termos wybrać na górską wycieczkę?

Każdy miłośnik trekkingu w górach, doskonale wie, jak przyjemnie jest w czasie odpoczynku napić się gorącej kawy lub herbaty. Oczywiście górskie wędrówki nie sprzyjają niesieniu ze sobą kubka przez cały czas. Wobec tego trekkingowcy powinni wyposażyć się przede wszystkim w odpowiedni termos. Na rynku panuje ich niezwykle szeroki wybór, jednak coraz większą popularność zyskuje sobie termos Esbit. Niemniej jednak na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego termosu i czym wyróżnia się wspomniany już termos Esbit?

Jaki powinien być termos na wycieczkę w góry?

Można śmiało powiedzieć, że termos termosowi nie równy. Obecnie można wybierać spośród wielu modeli, a różnią się one nie tylko pojemnością, ale również i specyfikacją. Najlepszy termos na wycieczkę w góry powinien przede wszystkim jak najdłużej utrzymać ciepło. Wobec tego najlepiej postawić na model wykonany ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest niezwykle wytrzymały, a także odporny na korozję i na uszkodzenia. Jednak metale mają gorsze właściwości izolacyjne. Jednak można wybrać termos Esbit, który mimo tego, że wykonany został ze stali nierdzewnej, został wyposażony także w specjalną wkładkę izolacyjną. Dzięki temu jest on wstanie zachować odpowiednią temperaturę napoju na znacznie dłużej. Kolejną ważną kwestią podczas wyboru termosu na górskie wycieczki jest jego pojemność. Można powiedzieć, że im większy termos, tym dłużej utrzyma on temperaturę. Niemniej jednak większy termos, to również o wiele większa cena. Wobec tego parametr ten należy dopasować do swoich własnych potrzeb. Jeśli wybieramy się na samotną wycieczkę, z pewnością wystarczający będzie termos o pojemności do 1 litra. Jeśli jednak ma towarzyszyć nam rodzina, wówczas pojemność 1,5 lub 2 litry, będzie idealna.

Termos Esbit- co go wyróżnia?

Termos Esbit to przede wszystkim niemiecka jakość. Wykonany jest on z najwyższej jakości metalu, który dzielnie znosi wszystkie upadki oraz uderzenia. Co więcej termos Esbit został wyposażony w dodatkową wkładkę termoizolacyjną, co pozwala na zachowanie odpowiedniej temperatury napoju przez co najmniej 8 godzin. Z pewnością jest to wystarczający okres czasu, by po górskiej wędrówce móc cieszyć się ciepłą herbatą lub kawą. Warto również wspomnieć, że termosy Esbit są dostępne w wielu różnych wersjach kolorystycznych, a także w różnych pojemnościach. Tak szerokie możliwości wyboru sprawią, że dosłownie każdy znajdzie termos Esbit, który będzie spełniał jego potrzeby. Z takim wyposażeniem z Polarsport.pl, można bez obaw ruszać na podbój gór.

Zobacz również: