Rodzaje blach do pieczenia

Domowej roboty ciasto jest w stanie skraść serce każdego. Jednak aby spód nie przypalił się ani nie przywarł – niezbędna jest wysokiej jakości blacha do pieczenia. Jak ją wybrać?

Różne kształty dla rozmaitych wypieków

Aluminium jest popularnym materiałem do tworzenia form do pieczenia o rozmaitych kształtach. Można znaleźć między innymi:

– formy do muffinek,

– tradycyjne blachy do ciasta o różnych wymiarach,

– tortownice,

– keksówki,

– formy do tarty

Wszystkie te formy stworzone z aluminium charakteryzuje wysoka wytrzymałość, a także lekkość.

Blacha aluminiowa szybko się nagrzewa, dzięki czemu można mieć pewność, że ciasto upiecze się równomiernie. Ten rodzaj blach sprawdzi się również do wszelkiego rodzaju ciężkich ciast: w przeciwieństwie do niektórych nowoczesnych materiałów nie wygina się pod wpływem większego ciężaru. Należy jednak pamiętać, aby przed użyciem wysmarować blachę: ciasta niekiedy do niej przywierają.

Najbardziej podstawowe narzędzie

Bez odpowiedniej formy do pieczenia, przygotowanie ciasta nie jest możliwe ani w profesjonalnej cukierni, ani w domu prywatnym. Szeroki wybór blach o różnych kształtach zapewnia możliwość dostosowania jej wymiarów do każdych potrzeb.

Stosowane w formach na ciasto aluminium jest najwyższej jakości, wykazuje wysoką odporność na ekstremalne temperatury, a także nie niszczy się pod wpływem szorowania. Jest bezpieczne, dzięki czemu może mieć kontakt z pożywieniem i nie przenika do pieczonego ciasta.

Dobrej jakości blacha to inwestycja na lata, która pozwala na przygotowywanie wysokiej jakości wypieków.

Zobacz również: