Jakie zalety i wady mają silikonowe tortownice?

Każdy, kto uwielbia piec ciasto lub torty powinien jak najszybciej postawić na porządne tortownice silikonowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Przed ich zakupem warto jednak dokładnie zapoznać się nie tylko z zaletami, ale również kilkoma wadami silikonowych akcesoriów kuchennych.

Jakie największe atuty?

Silikonowa tortownica wyróżnia się dużą odpornością na wysokie i niskie temperatury. Dla wielu osób olbrzymią zaletą silikonowych tortownic jest to, że są lekkie i łatwo je schować w kuchni. Sporym plusem jest także to, że silikonowe akcesoria kuchenne posiadają nieprzywierające ścianki, dlatego też nie ma potrzeby natłuszczania. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie. Opisując największe zalety, warto wspomnieć także o tym, że silikon nie chłonie zapachów i łatwo utrzymać go w idealnej czystości. Godne polecenia są modele ze szklanym talerze, które bez żadnego większego problemu można myć w zwykłej zmywarce. 

Jakie minusy?

Silikonowa tortownica ma nie tylko same zalety, ale również kilka wad, o których należy zawsze pamiętać. Największą wadą jest oczywiście dość wysoka cena zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku. Na szczęście jest to jedna z tych inwestycji, która bardzo szybko się zwróci. Formy do tortu z wyjmowanym dnem są cięższe. Pamiętać należy również i o tym, że ceramiczne i szklane dno nie przewodzi tak dobrze ciepła, jak metal. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że trzeba dłużej poczekać na pełne nagrzanie. Korzystają z tortownicy silikonowej, całkowicie należy zrezygnować z ostrych narzędzi.

Zobacz również: