Na co zwrócić uwagę wybierając pudełka na ciasto?

Zakup porządnych pudełek na ciasto wydaje się prostym zadaniem, ale wcale tak nie jest. Na rynku jest wiele firm, które oferują solidne pudełka na ciasto, dlatego też warto dowiedzieć się na które elementy zwracać szczególną uwagę, aby dokonać udanego zakupu.

Gramatura papieru ma znaczenie

Jeżeli chodzi o papierowe pudełka na ciasto, to w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na gramaturę. Mowa tutaj oczywiści o grubości kartonu, który ma olbrzymi wpływ na sztywność i wytrzymałość konstrukcji. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie pudełka wykonane z kartonu litego o średniej gramaturze około 300 gsm. Jeżeli postawi się na pudełka o mniejszej gramaturze, to niestety istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasze wypieki wypadną przez dno pudełka.

Rodzaj pudełek na ciasto

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale większość pudełek dostępnych na rynku dostosowanych jest pod wybrane wyroby cukiernicze. Jeżeli chodzi o tradycyjne ciasta i ciasteczka kruche, to w ich przypadku nie ma konieczności korzystania z pomocy dodatkowej folii spożywczej albo specjalnej podkładki pod torty. Jeżeli chodzi o cięższe wypieki i tłustych ciastach, to warto zwrócić uwagę na grubość podkładów.

Rozmiar ma znaczenie

Pudełka na ciasto mogą być dostępne w wielu różnych kolorach i rozmiarach. Największym zainteresowaniem cieszą się pudełka 42x32x13 cm i 46x35x13 cm. Na rynku można znaleźć wiele profesjonalnych firm, które wykonują pudełka na indywidualne zamówienie. Jest to doskonały wybór dla tych osób, które potrzebują bardzo nietypowych pudełek.

Zobacz również: