Czas na kolorowe wypieki

Każdy, kto choć raz przyrządził jakąś pyszną potrawę czy upiekł ciasto, na pewno dbał o to, aby prezentowały się one wręcz idealnie. Taki efekt można uzyskać kilkoma metodami, ale najlepiej w przypadku wypieków działa rzecz jasna dodanie koloru.

W zasadzie mamy kilka metod dodawania koloru do wypieków, które mogą zadziałać w konkretnych przypadkach. Warto je znać, aby móc sobie poradzić w kuchni bez większych problemów i zachwycić swoich gości smacznymi, barwnymi ciastami.

Naturalne dodatki

Barwniki spożywcze
Zestaw barwników spożywczych

Najprostszym sposobem na zabarwienie ciasta jest dodanie do niego naturalnego soku owocowego albo nawet musu czy gotowych, zmiażdżonych i zagotowanych owoców. Warto tutaj wspomnieć, że niektóre owoce – np. jagody – mogą barwić bardzo silnie, podczas gdy inne – np. banany – nie będą wnosiły żadnej różnicy do koloru dania.

Użycie barwników

Jeśli więc zdecydujemy się na owoce, które jednak nie barwią tak, jakbyśmy tego oczekiwali, pozostają nam zawsze barwniki spożywcze. Dziś dostępne są one w formie wykonanej na naturalnej bazie, z dodatkiem bezpiecznych dla zdrowia składników. Nie powodują więc, że ciasto przesiąka specyficznym, chemicznym smakiem. Co więcej, wystarczy użyć ich odrobinę, a resztę zamknąć w wygodnej formie zakręcanego pudełka czy tubki.

Zobacz również: