O czym pamiętać kupując patelnie?

Trudno jest sobie wyobrazić jakąkolwiek kuchnie bez patelni. Pomimo jednak tak dużej jej popularności, wiedza na temat tego, jak wybierać patelnie, w dalszym ciągu nie jest zbyt powszechna. Doprowadza to często do zakupu słabej jakościowo i bardzo nieprzyjemnej w użytkowaniu patelni. Na co zatem zwracać uwagę podczas zakupu, aby uniknąć podobnych problemów i kupić model możliwie jak najlepszy?

Jaki materiał wykonania?

Jeśli chce się mieć porządną i trwałą patelnię jak te modele z ostry-sklep.pl, z jednoczesnym wysokim poziomem jakości jej użytkowania, nie ma ważniejszego parametru niż to, z jakiego będzie ona wykonana materiału. Na rynku spotkać można naprawdę wiele najróżniejszych wersji. Do tych najpopularniejszych zaliczyć można na pewno patelnie stalowe i żeliwne, lecz oprócz nich spotkać można także wersje miedziane, aluminiowe oraz emaliowe. Która z nich będzie najlepsza?

Jeśli chce się mieć możliwie jak najlepszą patelnię, z pewnością polecić można model żeliwny. Co prawda jest dość ciężki i drogi, lecz nie ma sobie równych, jeśli chodzi o odporność na żadne uszkodzenia, czy też zarysowania. Jest bardzo odporny na wysoką temperaturę, a z tego powodu nie ma ryzyka jego uszkodzenia poprzez przypalenie. Co więcej, jeśli tylko nie jest wykończony drewnianymi lub też plastikowymi elementami, może być bez najmniejszego problemu używany w piekarniku. Warto zwrócić uwagę na model żeliwny również z powodu łatwości w czyszczeniu.

Pozostałe kwestie praktyczne

Oprócz samego materiału wykonania, patelnia może charakteryzować się również wieloma innymi ważnymi cechami. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim warto tu zwrócić uwagę na rozmiar patelni. Na rynku bez trudu można kupić modele dość małe, około 20-centymetrowe, jak i również pokaźnych rozmiarów, czyli o około 30 i więcej centymetrach. Oprócz tego dobrze jest zmierzyć grubość dna, a także głębokość patelni. Oczywiście im większe będą te parametry, tym lepiej. Na koniec warto się zastanowić nad tym, do czego będzie dana patelnia używana, ponieważ może to mieć wpływ choćby na jej kształt.

Zobacz również: