Jak zrobić śledzie w śmietanie i dlaczego jest to dobry pomysł na przekąskę?

Jak zrobić śledzie w śmietanie i dlaczego jest to dobry pomysł na przekąskę

Przygotowanie śledzi w śmietanie nie jest szczególnie trudnym zadaniem. Nie ulega wątpliwości, że jest to świetny pomysł na przystawkę lub przekąskę. Wspomnianą potrawę można wykorzystać również jako główny element dania obiadowego i podać ją na przykład z ziemniakami. Ciekawym rozwiązaniem może być w wielu przypadkach także przyrządzenie sałatki z takimi śledziami.

Co jest potrzebne, aby przygotować śledzie w śmietanie?

Osoby, które chcą przygotować śledzie w śmietanie, powinny zdawać sobie sprawę z faktu, że podczas gotowania można eksperymentować i należy dostosowywać plan działania do własnych preferencji. Pozwala to nieraz na odkrywanie ciekawych rozwiązań kulinarnych. Do przyrządzenia wspomnianych śledzi oprócz dwóch głównych składników potrzeba również:

  • cebuli
  • jabłek

Miłośnicy zielonych akcentów w potrawach mogą wykorzystać tutaj szczypiorek, koperek, czy też pietruszkę. Ważne jest także to, aby przyprawić danie zgodnie z indywidualnymi upodobaniami. Podstawą jest w tym zakresie sól i pieprz. Miłośnicy spożywania ryb z sokiem z cytryny mogą zdecydować się na jego dodanie. Przepis na śledzie w śmietanie jest bardzo prosty. Składniki trzeba odpowiednio pokroić i wymieszać ze sobą, a później przechowywać w lodówce.

przepis na śledzie w śmietanie

W jaki sposób urozmaicić śledzie w śmietanie?

Dla tych, którzy zastanawiają się, jak zrobić śledzie w śmietanie w wersji urozmaiconej, ciekawym pomysłem może być wykorzystanie dodatków w postaci:

  • ogórka kiszonego
  • jajek
  • rzodkiewki

Można zmodyfikować swoje śledzie w śmietanie z jabłkiem tak jak w przepisie na https://www.lisner.pl/przepisy/sledz-w-smietanie.

Przygotowując wspomnianą potrawę, można wykorzystywać różnorodne kombinacje. Dla tych, którzy nie lubią ostrego smaku surowej cebuli, praktyczną opcją okazać się może jej sparzenie. Każdy powinien dostosować przepis do swoich osobistych upodobań.

Zobacz również: