Co to Herbata Hibiskus – Jak zrobić herbatę z hibiskusa?

hibiskus

Herbata z hibiskusa to bardzo ciekawy napój pełen antyoksydantów i witamin. Znana jest również jako czerwona herbata, herbata różana i herbata z kwiatów hibiskusa. Napój ten najczęściej przyrządza się z suszonych kwiatów hibiskusa, ale można go również przyrządzić z roślin hibiskusa uprawianych w ogrodzie lub nawet w doniczkach. Do przygotowania tej pysznej czerwonej herbaty trzeba mieć hibiskusy – małe szarofioletowe strąki. Są one dostępne w Internecie i w niektórych szkółkach roślin. Proces przygotowywania herbaty z hibiskusa jest bardzo prosty. Wystarczy kilka prostych składników, trochę czasu i czajnik elektryczny, w którym można zagotować wodę do zaparzenia kwiatów hibiskusa.

Czym jest herbata z hibiskusa?

Herbata z hibiskusa jest napojem sporządzanym z kwiatów hibiskusa. Są również znane jako owoce róży i występują w różnych kolorach – fioletowym, różowym, czerwonym, pomarańczowym i żółtym. Kwiaty mogą być suszone i używane do produkcji napoju. Kwiaty hibiskusa zawierają pigmenty antocyjanowe, które są przeciwutleniaczami dobrymi dla zdrowia. Czerwony kolor w kwiatach hibiskusa pochodzi z pigmentów antocyjanowych, które mają silne właściwości przeciwutleniające. Kwiaty hibiskusa mogą być spożywane jako suplement diety lub zaparzone w orzeźwiający napój.

Jak zrobić herbatę z hibiskusa: Przewodnik krok po kroku

hibiskus

Najpierw musisz zdobyć kwiaty hibiskusa. Zdobądź je w lokalnej szkółce roślin lub w internecie. Możesz również wyhodować własne rośliny hibiskusa z nasion. Gdy masz już kwiaty, możesz zacząć robić herbatę. Następnym krokiem jest zdobycie składników potrzebnych do przygotowania herbaty. Składniki te to woda, kwiaty hibiskusa, miód i cytryna. Aby zrobić herbatę wszystko, co musisz zrobić, to umieścić składniki w garnku i umieścić garnek na kuchence. Podgrzewaj składniki, aż woda zacznie wrzeć. Następnie zdejmij garnek z kuchenki i pozwól mu ostygnąć przez około 10 minut.

Zalety hibiskusa

  • Bogata w witaminy i antyoksydanty. Kwiaty hibiskusa są bogate w witaminę C, witaminę A, witaminę B2, B3, B5, B6, tiaminę, ryboflawinę, kwas foliowy, żelazo i wapń.
  • Naturalne właściwości przeciwzapalne. Kwiaty hibiskusa zawierają przeciwzapalne substancje chemiczne, które mogą pomóc zmniejszyć ból i stan zapalny w organizmie.
  • Naturalne właściwości antyoksydacyjne. Kwiaty hibiskusa są bogatym źródłem antyoksydantów, które mogą pomóc zmniejszyć ryzyko uszkodzenia oksydacyjnego Twoich komórek.
  • Naturalny środek poprawiający nastrój. Kwiaty hibiskusa zawierają związki, które mają właściwości antydepresyjne. Dzięki temu możesz czuć się szczęśliwszy i mniej niespokojny.
  • Naturalny reduktor stresu. Kwiaty hibiskusa zawierają związki, które mają właściwości antystresowe. Może to pomóc w zmniejszeniu stresu w Twoim życiu.

Zobacz również: