Syrop z babki: prosty lek na wiele przypadłości

Moc babki lancetowatej doceniono dość wcześnie, korzystając z niej przede wszystkim do walki z uciążliwymi ranami. Dziś wiemy, że ta roślina lecznicza może nas wspierać na wiele sposobów. Jak działa syrop przyrządzony w jej liści?

Liście babki i ich skład

Niepozorna babka lancetowata jest rewelacyjnym źródłem wielu ważnych dla ludzkiego organizmu składników. Nie brak tu pektyn, garbników i kwasów organicznych, dzięki którym organizm może lepiej funkcjonować, nie brak też ważnych składników mineralnych oraz witamin, dzięki którym można się skuteczniej chronić przed wirusami oraz bakteriami. Tak wielka wartość liści babki sprawia, iż można z nich korzystać nie tylko przy problemach ze skórą, ale i przy infekcjach dróg oddechowych oraz przy problemach żołądkowych.

Syrop z babki lancetowatej i jego właściwości

Przygotowanie syropu z babki lancetowatej nie jest trudne. Wystarczy zebrać świeże liście tej rośliny, a następnie połączyć je z cukrem oraz wódką. Taki syrop można przechowywać w temperaturze pokojowej do czasu, gdy skorzystanie z jego mocy stanie się niezbędne. A kiedy warto z niego skorzystać? Przede wszystkim przy problemach związanych z górnymi drogami oddechowymi. Syrop taki świetnie wpływa na obolałe gardło, pomaga też w walce z uciążliwym kaszlem. Z syropu z babki można też korzystać w celu zwalczenia gorączki towarzyszącej przeziębieniu, jest on również cennym wsparciem dla palaczy.

Osoby zainteresowane zapraszam do zapoznania się z ofertą sklepu Planteon.pl

Zobacz również: