Gdzie kupić dobry termometr cukierniczy?

Żaden człowiek pracujący w branży cukierniczej nie pogardzi przyrządem, jakim jest miernik temperatury niektórych składników. Aby uzyskać idealną masę karmelową, przygotować dżem lub skontrolować poziom gorąca tłuszczu, w którym smaży się faworki, wydaje się on być niezawodnym narzędziem pracy. Z czego się składa, gdzie można go kupić i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Poszczególne komponenty

Termometr cukierniczy (dostępny w sklepie Polmarkus) podobnie jak zwykły termometr składa się z czujnika oraz skali. Jego wnętrze wypełnione jest nietoksycznym alkoholem. Kluczowa jest tutaj podziałka z wysokimi wartościami wyrażanymi w stopniach Celsjusza (od 80°C do 200°C). Dodatkowy atut może stanowić skala w stopniach Fahrenheita.

Niektóre ciecze używane w cukiernictwie np. płynny karmel osiągają temperaturę nawet 180°C. Przyrząd ten powinien więc posiadać specjalną, nienagrzewającą się rączkę, za pomocą której jest przymocowywany do garnka z gorącym płynem. Dobrej jakości termometr nie może przewodzić ciepła – świetnie sprawdza się tutaj stal nierdzewna, która jako solidny materiał pozwala na długotrwałe użytkowanie termometru.

W jakich sklepach jest dostępny?

Termometr cukierniczy można zakupić w sklepie z artykułami AGD. W dobie cieszących się popularnością zakupów wirtualnych istnieje możliwość zamówienia go również przez internet. W takim wypadku warto posiłkować się recenzjami internautów na temat poszczególnych egzemplarzy. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnych rozczarowań.

Zobacz również: