Stalowy zaparzacz do herbaty – jak działa i jaki wybrać?

Klasyczne stalowe zaparzacze do herbaty są proste w obsłudze i bardzo wydajne. Ponadto posiadają wiele ciekawych kształtów, dzięki czemu można bez problemu dobrać dla siebie model o odpowiedniej wielkości, czy też długości. Zatem, jak wybrać zaparzacz do herbaty o idealnych parametrach?

Stalowy zaparzacz do herbaty z zawieszką

Najbardziej podstawowy stalowy zaparzacz ma kształt kuli, do której jest dołączony cienki łańcuszek zakończony specjalną ozdobną zawieszka. Łańcuszek zwykle jest dosyć długi, a zawieszka odrobinę cięższa, by nie wpadła razem z łańcuszkiem do kubka. Chcąc wyciągnąć zaparzacz z herbaty, wystarczy chwycić za zawieszkę i delikatnie pociągnąć całość do góry. 

Zawieszki są także elementem dekoracyjnym zaparzaczy i mogą mieć różne kształty, w sklepach znajdziemy na przykład zaparzacze zakończone gustownym czajniczkiem, małą filiżanką, efektowną truskawką, czy też uroczym zwierzątkiem.

Stalowy zaparzacz do herbaty na zacisk

Ciekawą opcją są także zaparzacze do herbaty z mechanizmem zaciskania jak te od ostry-sklep.pl, które można wygodnie otworzyć, napełnić suszem i zamknąć, a czynność ta zajmie nam dosłownie chwilę. Tego typu zaparzacze mogą mieć kształt kuli, serca, gwiazdy lub muszli i występują w rozmaitych wersjach kolorystycznych. 

Ponadto zaparzacze zaciskane będą świetnie pasować zarówno do małych, jak i dużych kubków, ponieważ można je nabyć w kilku różnych rozmiarach. 

Stalowy zaparzacz do herbaty z wyciskaczem

Zastanawiając się, jak wybrać zaparzacze do herbaty, warto rozważyć modele stalowe z funkcjonalnym wyciskaczem. Jest to mechanizm, który umożliwia wyciśnięcie całej esencji z suszonych liści herbaty, dzięki czemu napar będzie mocniejszy, a z zaparzacza nie wycieknie ciecz podczas odstawiania go na blat. Takie rozwiązanie sprawia, że model ten jest dużo wydajniejszy niż tradycyjne zaparzacze do herbaty.

Podsumowując, obecnie w sklepach można znaleźć wiele interesujących zaparzaczy do herbaty wykonanych ze stali. Dlatego szukając idealnego modelu dla siebie, warto wziąć pod uwagę nie tylko wygląd, ale i sposób działania oraz funkcjonalność danego zaparzacza.

Zobacz również: